Με κομμένη την ανάσα!

01/07/2012 - 05:56
Με συναρπαστικές μονομαχίες στην πρώτη ημέρα της φάσης των 16 ξεκίνησε η νοκ-άουτ διαδικασία του 1st sportlesvos.gr Tournament, που πραγματοποιείται στα γήπεδα του Euro 2004 στη Βαρειά!
Με συναρπαστικές μονομαχίες στην πρώτη ημέρα της φάσης των 16 ξεκίνησε η νοκ-άουτ διαδικασία του 1st sportlesvos.gr Tournament, που πραγματοποιείται στα γήπεδα του Euro 2004 στη Βαρειά! Με εξαίρεση το Monkey/Sport 2000 που έκανε περίπατο κόντρα στην Cosa Nostra επικρατώντας με 19-1, όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια κρίθηκαν στο γκολ έπειτα από συναρπαστικά ντέρμπυ για γερά νεύρα, ενώ ένα κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι!

Το Monkey, με το Μανούσο σε κέφια και απολογισμό έξι γκολ, πήρε άνετα την πρόκριση στους 8 και περιμένει τον επόμενο αντίπαλό του, για να φτάσει ένα ακόμη βήμα πιο κοντά στο στόχο του, που δεν είναι άλλος από την κατάκτηση του τίτλου. Η Cosa Nostra δεν άντεξε στο ρυθμό της παρέας του Γιώργου Σπετσιώτη και αποχώρησαν με μία βαριά ήττα από τη συνέχεια του Τουρνουά.

Απίστευτα ντέρμπυ!
Η δεύτερη αναμέτρηση της βραδιάς τα είχε όλα! Το αουτσάιντερ του ζευγαριού, η Lanus, αιφνιδίασε παίζοντας πανέξυπνα κόντρα στους Μαχητές του Πλωμαρίου και βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο με 0-4. Οι Πλωμαρίτες συνήλθαν 18 λεπτά πριν το τέλος και με μπροστάρη το Μαμάκο, ισοφάρισαν σε 5-5 στην τελευταία φάση του αγώνα, στέλνοντας το παιχνίδι στα πέναλτι. Εκεί, οι εμπειρία των Μαχητών λύγισε τον ενθουσιασμό τής Lanus, που αποχώρησε με ψηλά το κεφάλι!
Συναρπαστική ήταν και η μονομαχία του Delicious με τους Daltons! Στο φαβορί του ζευγαριού, Delicious, χωρίς τους Π. Βουργουτζή, Χατζηκυριάκο και Τουμπακάρη λίγο έλειψε να πάθουν το έμφραγμα από τους εκπληκτικούς Daltons, αλλά η κλάση του Θοδωρή Γιακαλή που άφησε τον πάγκο του, μίλησε την κρίσιμη στιγμή και το παιχνίδι έληξε με 5-4.
Το τελευταίο παιχνίδι της βραδιάς ήταν εκείνο ανάμεσα στους Τουρίστες και το Outsider, με τους «πράσινους» τους Βασίλη Βερβέρη, έπειτα από ένα πολύ δυνατό και κλειστό παιχνίδι, που έληξε στο ημίχρονο με λευκή ισοπαλία, να παίρνουν την πρόκριση με 3-1 σκορ. Οι Τουρίστες προηγήθηκαν, αλλά το Outsider έδειξε πως ήθελε περισσότερο τη νίκη, και δικαίως την πήρε, με τη συνδρομή και του Νίκου Φαράκλα.

Άνετα πέρασε το Monkey στην επόμενη φάση (πάνω), πολύ αγχωτικά οι Μαχητές πήραν το επόμενο εισιτήριο!

MONKEY/SPORT 200 - COSA NOSTRA 19-1
Μανούσος 6, Μουτζούρης 5, Σταμάτης 3, Ντζιμάνης 2, Καδής, Σπύρου, Αναιρούσης (Monkey)