JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1

Μαζί Άργος και Ελευσίνα

31/03/2015 - 17:33

Ο… Ταρλάς κρίνει πολλά στη μάχη της κορυφής

Εύκολη επικράτηση για τον Παναργειακό επεφύλασσε η 24η Αγωνιστική και η αναμέτρηση με αντίπαλο την Αχαϊκή (2-0).  Στην Καλαμάτα η «Μαύρη Θύελλα» δε συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες κόντρα στον Αστέρα Μαγούλας φτάνοντας στο τελικό 4-0. Σημαντική νίκη πέτυχε το Λουτράκι επί του Βύζαντα Μεγάρων (1-0) με γκολ που σημείωσε ο Παπαναστασίου στο 87ο λεπτό, μετουσιώνοντας την υπεροχή του στο δεύτερο ημίχρονο.

Στη Βουπρασία, ΠΑΟ Βάρδας και Δόξα Νέας Μανωλάδας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1, σε ένα αποτέλεσμα δίκαιο, καθώς οι δυο ομάδες είχαν ουσιαστικά από ένα ημίχρονο. Τέλος, ξεκούραστα πρόσθεσαν τρεις πόντους στη συγκομιδή τους Παναρκαδικός και Ζακυνθιακός, που κέρδισαν στα χαρτιά την Κύμη (3-0αα) και τον Μανδραϊκό (0-3αα), αντίστοιχα, ενώ ο πρωτοπόρος Πανελευσινιακός είχε ρεπό. Έτσι Παναργειακός και Πανελευσινιακός, πλέον ισοβαθμούν στην κορυφή του πρωταθλήματος, με την ομάδα της Ελευσίνας μάλιστα να έρχεται την Κυριακή για να αγωνιστεί κόντρα στον Αιολικό.