Νικηφόρο ντεμπούτο

01/07/2012 - 05:56
Ο Φώτης Κοκκινέλλης επέστρεψε στον πάγκο της Αναγέννησης Γέρας, αποδεχόμενος την πρόταση που του έγινε από τη διοίκηση των πρωτοπόρων, και η πρεμιέρα του στην τεχνική ηγεσία συνοδεύτηκε με ευρεία εκτός έδρας νίκη, στο ντέρμπι με αντίπαλο τη Θύελλα.
Ο Φώτης Κοκκινέλλης επέστρεψε στον πάγκο της Αναγέννησης Γέρας, αποδεχόμενος την πρόταση που του έγινε από τη διοίκηση των πρωτοπόρων, και η πρεμιέρα του στην τεχνική ηγεσία συνοδεύτηκε με ευρεία εκτός έδρας νίκη, στο ντέρμπι με αντίπαλο τη Θύελλα, με την ομάδα της Γέρας να ξεφεύγει και πάλι στη βαθμολογία. Η νίκη της Αναγέννησης κρίνεται απολύτως δίκαιη, αφού ήταν καλύτερη στο γήπεδο με περισσότερες λύσεις, εκμεταλλευόμενη και το γεγονός ότι από την ομάδα της Πηγής απουσίαζαν βασικοί ποδοσφαιριστές που την αποδυνάμωσαν αισθητά.
Στο 23΄, ο Νερατζής με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τάκα, έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του με 0-1. Τέσσερα λεπτά αργότερα, η Γέρα διπλασίασε τα τέρματά της με τον Αφαλωνιάτη, που εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων. Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, ο Μαγγούρας έκανε τρία τα γκολ για την ομάδα του, για να ακολουθήσουν ακόμα δύο από τους Αφαλωνιάτη στο 53΄ και Νερατζή στο 67΄.

Ανάσανε η Φίλια…
Η Φίλια εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και πέτυχε δύο γκολ στην αναμέτρηση με αντίπαλο τον Αετό Λουτρών, που μέτρησε μια ακόμη ήττα με σκορ 2-0. Σκόρερ της Φίλιας, που σημείωσε τα τέρματά της ένα σε κάθε ημίχρονο, ήταν οι Πανταζής και Καζάζης. Την επόμενη Τετάρτη θα διεξαχθεί το παιχνίδι Βύρων-Αστέρας Νίκης, ενώ τις επόμενες ημέρες θα οριστεί και το παιχνίδι Ορφέας-Παλλεσβιακός, που δεν έγινε χθες μετά από αίτημα του Παλλεσβιακού.