Βέροια και Λάρισα αρκέστηκαν στην ισοπαλία στη μεταξύ τους εξ αναβολής αναμέτρηση, αποτέλεσμα που…

Ευνοεί την ΑΕΛΚ

14/04/2012 - 03:16

Με το εξ αναβολής παιχνίδι Βέροια - Λάρισα ολοκληρώθηκε η 25η Αγωνιστική στο Πρωτάθλημα της Football League, με τις δύο ομάδες να μένουν στο τέλος με το ισόπαλο 2-2.

Η Λάρισα, η οποία έπαιζε στο παιχνίδι πάρα πολλά, αφού η βαθμολογική της θέση δεν της επιτρέπει άλλες αποτυχίες, έπαιξε με πολύ πάθος και μάλιστα άνοιξε πρώτη το σκορ μόλις στο 12΄, με τον Καούνο. Η ισοφάριση για τους γηπεδούχους ήρθε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Κάντι.

Ο ίδιος παίκτης, στην επανάληψη, έδωσε το προβάδισμα στη Βέροια στο 52΄, για να ισοφαρίσει όμως με πέναλτι ο Ζεγκίνια στο 67΄, χαρίζοντας τον πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του, που ελπίζει σε μια καλύτερη συνέχεια. Το αποτέλεσμα αυτό μπορεί να θεωρηθεί ικανοποιητικό για την ομάδα τής ΑΕΛΚ, η οποία θα αντιμετωπίσει τη βασίλισσα του Βορρά, Βέροια, με πεσμένο σαφώς το ηθικό των παικτών της μετά το πέταγμα βαθμών στο γήπεδό της.

Αλλά πάντα ένα εκτός έδρας παιχνίδι κρύβει τις δικές του δυσκολίες και οι παίκτες του Γιάννη Ματζουράκη θα πρέπει να φανούν ακόμη πιο δυνατοί για να μπορέσουν να αντεπεξέλθουν στις δυσκολίες του παιχνιδιού.