Ποδαρικό με το κύπελλο!

26/09/2020 - 14:37

Πραγματοποιήθηκαν το πρωί της Παρασκευής 18/9 στα γραφεία της Ένωσης οι κληρώσεις του κυπέλλου και των πρωταθλημάτων για τη σεζόν 2020-21, παρουσία μόνο ορισμένων μελών της εκτελεστικής επιτροπής, αφού λόγω της πανδημίας του κορονοϊού δεν κατέστη δυνατό να παρευρεθούν οι αντιπρόσωποι των σωματείων, οι οποίοι όμως είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ζωντανά την κλήρωση μέσω live streaming από την σελίδα της ΕΠΣΛ στο facebοok.

Χωρίς το μεγάλο παιχνίδι θα ξεκινήσει η σεζόν το επόμενο Σαββατοκύριακο 3-4/10 και ώρα έναρξης 16:15, παραδοσιακά με τους αγώνες του κυπέλλου. Στην κληρωτίδα για το κύπελλο μπήκαν συνολικά 20 ομάδες, οι οποίες στην πρώτη φάση θα αγωνιστούν σε μονούς αγώνες με τον νικητή να παίρνει το εισιτήριο για την Β φάση.

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α κατηγορίας ξεχωρίζει ο αγώνας Φίλια-Προοδευτική με τις δύο ομάδες φέτος να παρουσιάζονται αρκετά ενισχυμένες, ενώ στην Β ΕΠΣ Λέσβου η οποία θα ξεκινήσει στις 17-18/10/2020, ξεχωρίζει το γειτονικό ντέρμπι μεταξύ Αλκιβιάδη και Αστέρα Ιππείου.

ΚΥΠΕΛΛΟ: Α ΦΑΣΗ

1) Διαγόρας - Αιγέας 4/10

2) Όλυμπος - Οδ. Ελύτης 3/10

3) Αετός - Ταξιάρχης Μαντ. 4/10

4) Αχιλλέας - Μεσότοπος 3/10

5) Ανδρονικάς - Ατρόμητος Αν. 3/10

6) Αιολικός - Κεραυνός Αφ. 3/10

7) Προοδευτική - Αστέρας Ιππ. 3/10

8) Αρίων Μηθ. - Αν/ση Γέρας 4/10

9) Απόλλων Δαφ. - Αστέρας Νικ. 4/10

10) Παπανικολής - Φίλια 4/10

Β ΦΑΣΗ

Νικητές 5ου αγώνα-1ου αγώνα

Νικητές 4ου αγώνα-6ου αγώνα

Νικητές 7ου αγώνα-8ου αγώνα

Νικητές 9ου αγώνα-10ου αγώνα

Νικητές 3ου αγώνα-2ου αγώνα

Γ ΦΑΣΗ

Ένας αγώνας, Νικητές Β φάσης 1ου αγώνα- 5ου αγώνα

Δ ΦΑΣΗ

Οι νικητές της Β φάσης (3 ομάδες) και ο νικητής της Γ φάσης

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Α Κατηγορία ΕΠΣΛ

1ος όμιλος - 1η αγωνιστική

ΑΙΓΕΑΣ ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΑΦ. , 11/10, 16:30, ΠΛΩΜΑΡΙΟΥ

ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΓΙΑΣΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΗΣ, 11/10, 16:30, AΓΙΑΣΟΥ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ - ΕΜΑΣ ΦΙΛΙΑΣ, 10/10, 16:30, ΚΑΛΛΟΝΗΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΦΑΛΛΩΝΑ ΡΕΠΟ

2ος όμιλος - 1η αγωνιστική

ΑΡΙΩΝ ΜΗΘΥΜΝΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΠΕΤΡΑΣ, 11/10, 16:30, ΜΗΘΥΜΝΑΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΕΜΩΤΙΑΣ - ΑΟ ΜΕΣΟΤΟΠΟΥ, 10/10, 16:30, ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΕΛΥΤΗΣ - ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΜΑΝΤ., 10/10, 16:30, ΘΕΡΜΗΣ

ΑΝΔΡΟΝΙΚΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΕΡΑΣ, 11/10, 16:30, ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: B Κατηγορία ΕΠΣΛ

1η Αγωνιστική

ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΕΙΟΥ, 17/10, 16:15, ΚΑΤΩ ΤΡΙΤΟΥΣ

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΓ. ΠΑΡ. - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΠΑΛ., 17/10, 16:15, ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΑΟ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ - ΟΡΦΕΑΣ ΑΝΤ., 17/10, 16:15, ΑΓΙΑΣΟΥ

ΑΙΓΕΙΡΟΣ - ΑΝΑΞΟΣ, 17/10, 16:15, ΘΕΡΜΗΣ

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΧΝΙΤΟΥ, 17/10, 16:15, ΜΕΣΟΤΟΠΟΥ

ΡΕΠΟ: ΚΑΡΑΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΥΨΗΣ

 

Γενική Ροή Ειδήσεων

PROUDLY POWERED BY CJ web | Copyright © 2017 {emprosnet.gr}
Made with love and a lot of coffee by CJ web, Creative web Journey