Α ΕΠΣΛ

Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται να κυλήσει και η 19η αγωνιστική για την Α ΕΠΣΛ, με αναμετρήσεις που ίσως κρίνουν πολλά κυρίως στην μάχη της παραμονής

26/02/2022 - 13:00

Σήμερα Σάββατο στις 15:30, ο Όλυμπος θα φιλοξενήσει στο γήπεδο του τον πρωτοπόρο Αετό ο οποίος οδεύει ολοταχώς για την κατάκτηση του τίτλου. Επίσης, ο Μεσότοπος θα υποδεχθεί την ομάδα της Φίλιας, ενώ ο Διαγόρας θα παίξει στην Αγία Παρασκευή με τον ουραγό Απόλλωνα Δαφίων με τους γηπεδούχους να έχουν ξεκάθαρο προβάδισμα. 

Αύριο Κυριακή την ίδια ώρα, σκληρή μάχη αναμένεται στο γήπεδο Μόριας ανάμεσα στον Κεραυνό και τον Ανδρονικά, με τις δύο ομάδες να θέλουν μόνο νίκη για να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Ακόμη, ο Αιγέας θα κοντραριστεί στο Πλωμάρι με την Αναγέννηση Γέρας που επίσης καίγεται για βαθμούς, ο Οδυσσέας Ελύτης θα αντιμετωπίσει στη Θερμή τον Αρίωνα, ενώ ο Ατρόμητος θα παίξει με την Προοδευτική. 

Αποτελέσματα 18η αγωνιστική 

Φίλια-Αετός 1-3 

Αρίων Μηθ.-ΑΟ Μεσοτόπου 1-4 

Απόλλων Δαφ.-Ατρόμητος Αν. 1-2 

Προοδευτική-Κεραυνός 1-1 

Αν/ση Γέρας-Οδ. Ελύτης 0-3 

Αιγέας-Διαγόρας 3-1 

Ανδρονικάς-Όλυμπος 2-4 

Βαθμολογία Α ΕΠΣΛ 

 

 

ΟΜΑΔΕΣ    

 

 

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 

 

 

 Γκολ Επ
 

 

 

 Γκολ Αμ
 

 

 

1. Αετός Λουτρών  

 

 

54 

 

 

77 

 

 

6 

 

 

2. Διαγόρας 

 

 

39 

 

 

43 

 

 

14 

 

 

3. Φίλια 

 

 

37 

 

 

44 

 

 

22 

 

 

4. Όλυμπος Αγιάσου 

 

 

37 

 

 

42 

 

 

21 

 

 

5. Οδ. Ελύτης 

 

 

34 

 

 

33 

 

 

29 

 

 

6. Αιγέας 

 

 

31 

 

 

39 

 

 

26 

 

 

7. ΑΟ Μεσοτόπου 

 

 

29 

 

 

37 

 

 

34 

 

 

8. Προοδευτική 

 

 

27 

 

 

28 

 

 

22 

 

 

9. Ατρόμητος Αν. 

 

 

18 

 

 

28 

 

 

57 

 

 

10. Ανδρονικάς 

 

 

12 

 

 

24 

 

 

43 

 

 

11. Αν/ση Γέρας 

 

 

11 

 

 

21 

 

 

32 

 

 

12. Κεραυνός 

 

 

10 

 

 

14 

 

 

57 

 

 

13. Αρίων Μήθυμνας 

 

 

10 

 

 

17 

 

 

54 

 

 

14. Απόλλων Δαφ. 

 

 

6 

 

 

17 

 

 

47 

 

 
 
 

Β ΕΠΣΛ 

Αποτελέσματα 9η αγωνιστική 

1ος όμιλος 

Ορφέας Άντισσας-Καραβαγγέλης 6-2 

Παπανικολής-Άναξος 3-0 α.α 

ΑΟ Βασιλικών-Μακαρέας 1-0 

2ος όμιλος 

Ατρόμητος Αγ. Μαρίνας-Αίγειρος 0-1 

Αστέρας Νίκης-Αρίων Παλ. 1-2 

ΑΟ Πολιχνίτου-Αλκιβιάδης 0-1 

Ταξιάρχης-Αστέρας(Ορφέας) 1-1 

Βαθμολογία Β ΕΠΣΛ 

Α όμιλος 

 

 

ΟΜΑΔΕΣ 

 

 

 
 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

 

 

 
 Γκολ Επ

 

 

 
 Γκολ Αμ 

 

 

1. Παπανικολής 

 

 

20 

 

 

26 

 

 

8 

 

 

2 Αχιλλέας Πέτρας 

 

 

16 

 

 

21 

 

 

7 

 

 

3. Μακαρέας 

 

 

15 

 

 

13 

 

 

7 

 

 

4. Ορφέας Άντισσας 

 

 

11 

 

 

19 

 

 

15 

 

 

5. Άναξος 

 

 

7 

 

 

8 

 

 

20 

 

 

6. ΑΟ Βασιλικών 

 

 

6 

 

 

11 

 

 

19 

 

 

7. Καραβαγγέλης 

 

 

2 

 

 

4 

 

 

26 

 

 
 
 

Β όμιλος 

 

 

ΟΜΑΔΕΣ   

 

 

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
 

 

 

 Γκολ Επ 
 

 

 

 Γκολ Αμ
 

 

 

1. Αλκιβιάδης  

 

 

27 

 

 

37 

 

 

4 

 

 

2. ΑΟ Πολιχνίτου 

 

 

15 

 

 

21 

 

 

18 

 

 

3. Αρίων Παλ. 

 

 

15 

 

 

13 

 

 

17 

 

 

4. Αίγειρος 

 

 

14 

 

 

11 

 

 

18 

 

 

5. Αστέρας-Ορφέας 

 

 

12 

 

 

16 

 

 

17 

 

 

6. Ατρόμητος Αγ. Μα 

 

 

10 

 

 

14 

 

 

13 

 

 

7. Αστέρας Νίκης 

 

 

6 

 

 

15 

 

 

21 

 

 

8. Ταξιάρχης 

 

 

2 

 

 

6 

 

 

25 

 

Γενική Ροή Ειδήσεων

PROUDLY POWERED BY CJ web | Copyright © 2017 {emprosnet.gr}
Made with love and a lot of coffee by CJ web, Creative web Journey