Α ΕΠΣΛ

Μάχες στην 17η αγωνιστική

12/02/2022 - 13:18 Ενημερώθηκε 12/02/2022 - 13:19

Σκληρές μάχες αναμένονται το Σαββατοκύριακο στην Α ΕΠΣΛ, με το ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο. 

Σήμερα στις 15:00, ο Κεραυνός στην μάχη της παραμονής θα αντιμετωπίσει τον Απόλλωνα, ο Όλυμπος θα αναμετρηθεί στην Αγιάσο με τη Φίλια με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και ο Ανδρονικάς σε ένα επίσης δυνατό παιχνίδι θα παίξει με την Προοδευτική. 

Αύριο Κυριακή την ίδια ώρα, ο Αετός θα υποδεχθεί τον Αρίωνα, ο Μεσότοπος την Αναγέννηση Γέρας, ο Οδυσσέας Ελύτης θα φιλοξενήσει τον Διαγόρα και τέλος ο Ατρόμητος θα αναμετρηθεί με τον Αιγέα. 

Αποτελέσματα 16η αγωνιστική 

Απόλλων Δαφ. -Ανδρονικάς 1-2 

Αν/ση Γέρας-Αετός 0-2 

Διαγόρας-ΑΟ Μεσοτόπου 2-1 

Αρίων Μήθ.-Φίλια 1-4 

Οδ. Ελύτης-Ατρόμητος Αν. 2-3 

Αιγέας-Κεραυνός 3-1 

Προοδευτική-Όλυμπος 1-2 

Βαθμολογία Α ΕΠΣΛ 

 

 

ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γκολ Επ Γκολ Αμ 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

1. Αετός Λουτρών  

 

 

48 

 

 

68 

 

 

5 

 

 

2. Διαγόρας 

 

 

38 

 

 

41 

 

 

10 

 

 

3. Φίλια 

 

 

34 

 

 

39 

 

 

17 

 

 

4. Όλυμπος Αγιάσου 

 

 

34 

 

 

36 

 

 

15 

 

 

5. Οδ. Ελύτης 

 

 

30 

 

 

29 

 

 

28 

 

 

6. ΑΟ Μεσοτόπου 

 

 

26 

 

 

32 

 

 

29 

 

 

7. Αιγέας 

 

 

25 

 

 

35 

 

 

25 

 

 

8. Προοδευτική 

 

 

23 

 

 

24 

 

 

20 

 

 

9. Ατρόμητος Αν. 

 

 

15 

 

 

26 

 

 

55 

 

 

10. Ανδρονικάς 

 

 

12 

 

 

21 

 

 

36 

 

 

11. Αρίων Μήθυμνας 

 

 

10 

 

 

16 

 

 

44 

 

 

12. Κεραυνός 

 

 

9 

 

 

12 

 

 

53 

 

 

13. Αν/ση Γέρας 

 

 

8 

 

 

17 

 

 

28 

 

 

14. Απόλλων Δαφ. 

 

 

3 

 

 

13 

 

 

44 

 

 
 
 

Β ΕΠΣΛ 

Αποτελέσματα 8η αγωνιστική 

1ος όμιλος 

Καραβαγγέλης-Αχιλλέας 0-7 

Ορφέας Άντισσας-Παπανικολής 3-3 

Άναξος-ΑΟ Βασιλικών 6-2 

2ος όμιλος 

Αίγειρος-Αστέρας(Ορφέας) 0-3 

Αστέρας Νίκης-ΑΟ Πολιχνίτου 4-3 

Αρίων Παλ.-Ατρόμητος Αγ. Μαρίνας 0-2 

Αλκιβιάδης-Ταξιάρχης 3-0 

Βαθμολογία Β ΕΠΣΛ 

Α όμιλος 

 

 

ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γκολ Επ Γκολ Αμ 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

1. Παπανικολής 

 

 

17 

 

 

23 

 

 

8 

 

 

2 Αχιλλέας Πέτρας 

 

 

16 

 

 

21 

 

 

7 

 

 

3. Μακαρέας 

 

 

15 

 

 

13 

 

 

6 

 

 

4. Ορφέας Άντισσας 

 

 

8 

 

 

13 

 

 

13 

 

 

5. Άναξος 

 

 

7 

 

 

8 

 

 

17 

 

 

6. ΑΟ Βασιλικών 

 

 

3 

 

 

10 

 

 

19 

 

 

7. Καραβαγγέλης 

 

 

2 

 

 

2 

 

 

20 

 

 
 
 

Β όμιλος 

 

 

ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γκολ Επ Γκολ Αμ 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

1. Αλκιβιάδης  

 

 

24 

 

 

36 

 

 

4 

 

 

2. ΑΟ Πολιχνίτου 

 

 

15 

 

 

21 

 

 

17 

 

 

3. Αρίων Παλ. 

 

 

12 

 

 

11 

 

 

16 

 

 

4. Αστέρας-Ορφέας 

 

 

11 

 

 

15 

 

 

16 

 

 

5. Αίγειρος 

 

 

11 

 

 

10 

 

 

18 

 

 

6. Ατρόμητος Αγ. Μα 

 

 

10 

 

 

14 

 

 

12 

 

 

7. Αστέρας Νίκης 

 

 

6 

 

 

14 

 

 

19 

 

 

8. Ταξιάρχης 

 

 

1 

 

 

5 

 

 

24 

 

 
 
 

 

Γενική Ροή Ειδήσεων

PROUDLY POWERED BY CJ web | Copyright © 2017 {emprosnet.gr}
Made with love and a lot of coffee by CJ web, Creative web Journey