Απαγορεύεται η αναπαραγωγή με οποιονδήποτε τρόπο.
Απαγορεύεται η αναπαραγωγή με οποιονδήποτε τρόπο.
Εύκολες νίκες για Παλλεσβιακό και Αίολο
Ο Παπάδος κέρδισε τον Ερμή Παμφίλων 40-49 και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα την προηγούμενη εβδομάδα από τον Παλλεσβιακό. Στα άλλα δύο παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής ανδρών, ο Παλλεσβιακός νίκησε άνετα τον ΑΟΜ 70-48 και τέλος στο πιο αμφίρροπο παιχνίδι ο Αίολος πήρε εύκολη νίκη απέναντι στον Αρισβαίο με 64-48.
Τα φύλλα αγώνων:
ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ - ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 70-48
Ημίχρονο: 25-33
Δεκάλεπτα: 12-14, 13-14, 27-7, 18-8
ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ ΠΓ (Χρυσουλάκης): Καμινάρης 6, Κομνηνός 22(1), Σχοινάκης 7, Ιορδάνους 3, Λυκαρδόπουλος 9(1), Ανδρεουλάκης 4, Πέρρος 6, Σουσαμλής 9(1), Βέτσος 2, Ζυγούκης 2, Πασπατής
ΑΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Σάμιος): Σάμιος 14(2), Κωδωνάκης 6, Χατζηχρήστος 12(1), Πετρίδης 3, Καλυβιανάκης 6, Παπαθανασίου 7, Φελλιός
ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ - ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ 40-49
Ημίχρονο: 21-25
Δεκάλεπτα: 10-14, 11-11, 13-15, 6-9
ΕΡΜΗΣ ΠΑΜΦΙΛΩΝ (Πανάρας): Κολαράς 6(2), Χαραλαμπίδης 5(1), Ραχής 4, Φιλίντας 14(2), Παναγόπουλος 6, Βουλγαρέλλης 3(1), Ταμβάκης 2, Γεωργούλας, Μαλέας, Γιαλούρης
ΠΑΠΑΔΟΣ ΓΕΡΑΣ (Ανδριώτης): Μπουρούς 16, Τζανετέας 4, Κακαγιάννης 16(3), Λινάρδος 6, Καζάνης 2, Σίμος 3, Πετρογιάννης 2, Τζουραμάνης
ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ - ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ 64-48
Ημίχρονο: 38-27
Δεκάλεπτα: 15-8, 23-19, 14-9, 12-12
ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΕΓΣ (Γιαννίκος): Αναγνώστου 7, Συνοδινός 21(1), Μισαηλίδης Γ. 20(1), Τσακαλάκης 2, Γιαννίκος 8(2), Λημναίος 6, Πανάγος, Ζερβάκης, Λαμπρινίδης, Λαγκαδάς
ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ ΑΟ (Βαβαλέρος): Πάσχος 12(1), Κοσμάς 14(2), Καβελάρης 5, Μπαλαούρας 6(1), Τρύπατζης 2, Καραντώνης 4, Γιάγκου 1,Ποιμενίδης 4, Λιάκος, Κατουσέλλης, Χατζηευλογημένος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου
ΣΑΒΒΑΤΟ 15-2-2020 ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ
Ολυμπιάς Μηθ. - Αιγέας Πλωμ., Παιδ., 12.00, Γηπ. Μολύβου
Ολυμπιάς Μηθ. - Αιγέας Πλωμ., Κορ., 14.00, Γηπ. Μολύβου
Αιολικός - Αίολος Μυτ., Παιδ., 14.00, Δ.Κ.Γ.Νεαπ.
Sports Club - Θησέας, Κορ., 16.00, Δ.Κ.Γ.Νεαπ.
Sports Club - Παλλεσβιακός, Παιδ., 18.00, Δ.Κ.Γ.Νεαπ.
ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ - ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΜΥΤ., Ανδρ., 17:00, ΓΥΜΝ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΑΟΜ - ΓΕΡΑ, Ανδρ., 20:00, Δ.Κ.Γ.Νεαπ.
ΑΙΟΛΟΣ - ΕΡΜΗΣ Ανδρ., 22:00, Δ.Κ.Γ.Νεαπ.
ΚΥΡΙΑΚΗ 16-2-2020 ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ
ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓ. - ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ, ΓΥ, 12.00, Δ.Κ.Γ.Νεαπ.
ΑΙΓΕΥΣ ΠΛΩΜ. - ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤ., ΓΥ, 14.00, Δ.Κ.Γ.Νεαπ.
Ολυμπιάς Μηθ. - Θησέας, Παιδ., 16.00, Γηπ. Μολύβου
Αιγέας Πλωμ. - Αρισβαίος, Παιδ., 17.30, Γηπ. Πλωμαρίου