Στα εξ’ αναβολής παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής

Έκλεισαν τη χρονιά με νίκες Αετός και Όλυμπος

31/12/2021 - 19:00

Αγωνιστική δράση στην Α ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των εξ’ αναβολής αγώνων της 9ης αγωνιστικής.

Στο Πλωμάρι υπό καταρρακτώδη βροχή, ο Αετός νίκησε 1-4 τον Αιγέα και βρέθηκε ξανά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Οι Πλωμαρίτες ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και προηγήθηκα στο 40ο λεπτό με τον Κλούρα, με το 1-0 να είναι σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Αετός ανέβασε στροφές πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ, δύο με τον Άκη Μιχαλάκη και από ένα ο Τσομπανέλλης και ο Καλαφάτης, ενώ ο Αιγέας ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Μυλωνά.

Στην επίσης βροχερή Αγιάσο, ο Όλυμπος νίκησε με το εμφατικό 6-2 τον Ατρόμητο. Στο πρώτο ημίχρονο για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Παλάσης στο 12' και Ξυνός στο 27', ενώ στην επανάληψη ο Τσομπανέλλης πέτυχε χατ τρικ, με τον Χουλιάρα σκοράρει για έκτη φορά για την ομάδα της Αγιάσου. Ο Χαλκοδαίμων και ο Γιαούπης χρίστηκαν σκόρερ για την ομάδα της Ανεμώτιας, με τον πρώτο να αποβάλλεται από τον αγώνα.