Θα το παλέψει μέχρι το τέλος

Έβγαλε ψυχή και δικαιώθηκε

24/05/2021 - 20:39

Μεγάλη νίκη με 2-0 πανηγύρισε χθες το μεσημέρι ο Αιολικός στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης κόντρα στον Αίαντα Σαλαμίνας και παρέμεινε ζωντανός την τελευταία αγωνιστική στο κυνήγι της πρώτης θέσης που θα τον στείλει στα playoffs.

Οι γηπεδούχοι έβγαλαν ψυχή σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και δικαιώθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον Λαμπράκη να κάνει το 1-0 στο 83' και τον Μπουρού να διπλασιάζει στις καθυστερήσεις γράφοντας το τελικό σκορ, ενώ καλές στιγμές είχε ο Αίαντας ο οποίος δεν κατάφερε να τις μετουσιώσει σε κάποιο τέρμα.

Ο Αιολικός παρά τη νίκη ωστόσο υστερεί στη διαφορά τερμάτων με την Θύελλα Ραφήνας η οποία συνέτριψε με 6-0 τον Αετό και πλέον χρειάζεται την τελευταία αγωνιστική στην έδρα του Ακράτητο νίκη με αρκετά τέρματα το οποίο φυσικά είναι αρκετά δύσκολο.