Νίκη για τον Ατρόμητο μετά από δύο μήνες

Δύσκολες νίκες για Αετό και Όλυμπο!

27/01/2020 - 16:32

Νίκες με την ψυχή στο στόμα πήραν οι δύο πρωτοπόροι Αετός και Όλυμπος μέσα στις έδρες του Αρίων Μήθυμνας και της Φίλιας αντίστοιχα.

Η ομάδα των Λουτρών με δύο γκολ του Βλαστέλλη ξεπέρασε και το εμπόδιο του Αρίων, ωστόσο ο Αετός διαμαρτύρεται για τον άθλιο αγωνιστικό χώρο του γηπέδου Στύψης που χρησιμοποιεί ως έδρα ο Αρίων. Στη Φίλια ο Όλυμπος με ανατροπή κατάφερε να φύγει νικητής και να παραμείνει κοντά στον Αετό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ξεκίνημα με τον Νικόλοφ, όμως οι Αγιασώτες ισοφάρισαν πριν το ημίχρονο με τον Καλουτζή και πήραν την νίκη με το σουτ του Βουργουτζή στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Απόλλων νίκησε τον Μεσότοπο εκτός έδρας με 2-3. Το 0-1 έγινε από τον Σταυρή και ο Καβαλίκας στο 55’ έκανε το 0-2. Στη συνέχεια ο Μεσότοπος από το σημείο του πέναλτι μείωσε με τον Τατσάκη, όμως ο Γρούβας μετά από λίγο σημείωσε το 1-3. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν ξανά σε 2-3 με το πέναλτι του Καδή.

Η Προοδευτική νίκησε εύκολα με 0-5 τα Βασιλικά με γκολ των Τριανταφύλλου (2), Καραγιάννη με πέναλτι, Νανίδη και Μαστέλλου.

Με κεφαλιά ο Αζάμπι χάρισε την νίκη με 1-0 στην Αναγέννηση με αντίπαλο τον Οδυσσέα Ελύτη, ενώ ο Ατρόμητος Ανεμώτιας στον αγώνα του Σαββάτου έκαμψε την αντίσταση του Ανδρονικά με το ίδιο σκορ μετά το σουτ του Καλλιματζέρου. Να σημειωθεί ότι ο Ατρόμητος είχε να κερδίσει από τον αγώνα κόντρα στον Ορφέα Κεραμειών στις 24 Νοεμβρίου 2019.

Τέλος, ο Αιγέας νίκησε τον Ορφέα Κεραμειών με 1-3. Το 0-1 έκανε ο Τάκας με πέναλτι, με τον Αγιακάτσικα να διπλασιάζει για τους Πλωμαρίτες. Ο Γονιδέλλης έκανε το 1-2, όμως ο Αγιακάτσικας ξανά πριν το τέλος σημείωσε το τελικό 1-3.