Βαθμολογική ανάσα για τους νησιώτες

«Αντρικό» διπλό ο Αιολικός!

13/01/2020 - 15:27

Σπουδαίο νίκη με 0-3 κατέκτησε στην πρώτη επίσημη του Βλάντιτσα Πέτροβιτς για το πρωτάθλημα ο Αιολικός μέσα στην έδρα του Παλληνιακού, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Μπουρού που σημείωσε χατ-τρικ.

Ο Αιολικός από την αρχή πήρε τα ινία του αγώνα και έφτασε στο πρώτο τέρμα με τον Μπουρού στο 25ο λεπτό έπειτα από ωραία συνεργασία των παικτών του, ενώ λίγο πριν το φινάλε του πρώτο ημιχρόνου ο ίδιος παίκτης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έβαλε τις  βάσεις για την μεγάλη νίκη των Μυτιληνιών.

Στο δεύτερο μέρος με τη διαφορά των δύο τερμάτων και με σωστή διαχείριση οι φιλοξενούμενοι δεν επέτρεψαν στον αντίπαλο να απειλήσει ιδιαίτερα και στο 82’ ο Μπουρούς σκόραρε ξανά από την άσπρη βούλα, χαρίζοντας τους 3 βαθμούς της νίκης στην ομάδα του στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος, με τον «Αιο» να προσπερνά μάλιστα τον Παλληνιακό, αφού ανέβηκε στην 8η θέση 16 βαθμούς.