Πρωτάθλημα Ανδρών

Επικράτησε ο Αστέρας Νίκης επί του Μακαρέα Άγρας

11/01/2013 - 16:18

Με νικητή τον Αστέρα Νίκης ολοκληρώθηκε η 12η Αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Ανδρών. Η ομάδα του Αστέρα επικράτησε με τρεις πόντους διαφορά 46-43 επί του Μακαρέα Άγρας, βελτιώνοντας τη θέση του. Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό, παρά το χαμηλό του σκορ, που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά.

Με νικητή τον Αστέρα Νίκης ολοκληρώθηκε η 12η Αγωνιστική στο Πρωτάθλημα Ανδρών. Η ομάδα του Αστέρα επικράτησε με τρεις πόντους διαφορά 46-43 επί του Μακαρέα Άγρας, βελτιώνοντας τη θέση του. Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό, παρά το χαμηλό του σκορ, που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Στο ημίχρονο ο γηπεδούχος Αστέρας είχε πάρει μια διαφορά 12 πόντων 24-12.Ο Τσακαλάκης σημείωσε 12 πόντους και ο Αβαγιανός 10 από πλευράς νικητή. Από το Μακαρέα ο Γιαννακός συγκέντρωσε 15 πόντους και έβαλε τρία τρίποντα και ακολούθησε ο Πασβούρης με εννέα πόντους και ένα τρίποντο.

Το φιλμ του αγώνα

ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΗΣ - ΜΑΚΑΡΕΑΣ (46-43)
Διαιτητές: Ζειμπέκης, Πατιός
Ημίχρονο: 24-12
Δεκάλεπτα: 8-5, 16-7, 10-14, 12-17
Αστέρας Νίκης (Καρέκος): Κελεμένης 4, Αβαγιανός 10, Χατζησάββας 6, Καρέκος 1, Νικολαΐδης 3, Γιαλαμάς 6, Τσακαλάκης 12, Μανιάτης 4, Βουτσής, Κοντός
Μακαρέας (Βαβαλέρος): Πασβούρης Γ. 6, Γιαννακός 15 (3), Ψύλλος 2, Γεωργέλλης 3 (1), Καλαιτζής 2, Πασβούρης Ι. 9 (1), Γώγος Δ. 4, Κουδουνάς Β. 2, Κουδουνάς Γ., Γιαννής