ΑΙΟΛΙΚΟΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 5-0

Νίκησε και ικανοποίησε!

11/10/2012 - 16:14

Ικανοποίησε σε ένα ακόμη παιχνίδι ο Αιολικός, επικρατώντας στο φιλικό αγώνα με σκορ 5-0 της Προοδευτικής Σκ. Καλλονής, που διαδραματίστηκε την Τρίτη το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο της Μυτιλήνης.

Για ακόμη μια φορά, ο Αιολικός μάς εξέπληξε με τη φοβερή άμυνα και την ακαταμάχητη επίθεσή του, αποδεικνύοντας ότι δεν μπορεί να φοβηθεί τίποτα και κανέναν.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν σαν «πρώτο ζέσταμα» για τους παίκτες του Αιολικού, καθώς έβαλαν το πρώτο τους γκολ στα πρώτα 20΄, με πρωταγωνιστή τον Κώστα Δουμπλατζή.

Στο άψε σβήσε
Αν και με νέους παίκτες και χωρίς τους Κροτσίδα, Μουτζούρη και Κουκέλλη (δεν παρευρέθηκαν λόγω θεραπευτικής αγωγής που ακολουθούν), κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να βάλουν στο άψε σβήσε άλλα τέσσερα γκολ. Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, ο Κώστας Δουμπλατζής μάγεψε και έριξε ξανά στα δίχτυα την μπάλα, κάνοντας το σκορ 2-0. Αργότερα ο Κώστας Δούμπλατζης ανέλαβε να κάνει το σκορ 3-0. Με συνεχή επίθεση, ακολούθησε και το 4-0 του Χάρη Γκόντζου. Στο τέλος του αγώνα σκόραρε ο Νίκος Πετρουζέλλης και έφερε το 5-0 με νίκη του Αιολικού.

Είμαστε σε καλό δρόμο
«Πηγαίνουμε αρκετά καλά. Το βασικό πρόβλημά μας είναι ότι δεν έχουμε αρκετά φιλικά παιχνίδια. Έχουμε τη γενική άποψη για την ομάδα μας. Πιστεύω ότι θα θέλαμε μια ομάδα Δ΄ Εθνικής για αντίπαλο. Έχουμε δυσκολίες, διότι οι παίκτες μας δεν είναι επαγγελματίες αλλά ερασιτέχνες. Έχουμε ελλείψεις, λόγω τραυματισμών, από παίκτες που είναι αξιόλογοι. Ωστόσο έχουμε καλό υλικό, γιατί το μπάτζετ έχει κατέβει αρκετά», δήλωσε στο «Ε» ο Παναγιώτης Πιττός.