Επιτυχίες των αθλητών του Ναυτικού Ομίλου Λήμνου

28/04/2012 - 21:08

Επιτυχημένη ήταν η παρουσία των αθλητών του Ναυτικού Ομίλου Λήμνου στο 78ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας, που πραγματοποιήθηκε στο Σχοινιά Μαραθώνος από τις 19 έως τις 22 Απριλίου με επιτυχία.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας διακρίθηκαν πέντε αθλητές της κωπηλασίας.

Ο Παναγιώτης Μαγδανής συμμετείχε στο αγώνισμα Σκιφ Ελαφρών Ανδρών, όπου και κατέκτησε την 3η θέση, και στο αγώνισμα Σκιφ κάτω των 23 ετών, όπου και κατέκτησε τη 2η θέση. Ο Κώστας Τσόπανος συμμετείχε στο αγώνισμα Σκιφ Ελαφρών Ανδρών, όπου και κατετάγη 6ος. Οι Παναγιώτης Μαγδανής, Κώστας Δικράνης, Σταύρος Σαμιώτης και Κώστας Τσόπανος συμμετείχαν στο Τετραπλό Σκιφ Ελαφρών Βαρών Ανδρών, όπου κατέκτησαν την 3η θέση. Οι Κώστας Δικράνης και Σταύρος Σαμιώτης κατετάγησαν 4οι στο 2Χ Διπλό Σκιφ Εφήβων και η Ιοκάστη Ράπτη κατετάγη 10η στο Σκιφ Νεανίδων.

Στο 78ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας, ο Ναυτικός Όμιλος Λήμνου απέσπασε ένα αργυρό και δύο χάλκινα στην α΄ φάση του. Οι αθλητές τού ΝΟΛ θα συμμετέχουν για τη συνέχεια στη β΄ φάση Κατηγορίας Παίδων - Κορασίδων, που θα διεξαχθεί στην Καστοριά τον Ιούλιο.

Ο Παναγιώτης Μαγδανής συνεχίζει την προετοιμασία του εν όψει της συμμετοχής του στο Παγκόσμιο Κύπελλο, που θα διεξαχθεί στο Βελιγράδι στις 3 και 4 Μαΐου.