FOLLOW US

Πολιτισμός

  • 7οι Παλλεσβιακοί Μαθητικοί
Όλα τα βραβεία των Αγώνων Μουσικής

Τονίζοντας ότι στους Μουσικούς Αγώνες «αξία έχει η συμμετοχή», η Οργανωτική Επιτροπή δημοσιεύει σήμερα στο «Ε», τα αποτελέσματα των 7ων Παλλεσβιακών Μαθητικών Αγώνων Μουσικής, που διεξήχθησαν με μεγάλη επιτυχία την Τρίτη 4 Απριλίου στο Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης με την οργανωτική ευθύνη και φροντίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Β. Αιγαίου και του Μουσικού Σχολείου Μυτιλήνης και τη στήριξη του Δήμου Λέσβου.

Η τελετή λήξης των Αγώνων και η επίδοση των βραβείων και των διακρίσεων έγινε το βράδυ της Τρίτης παρουσία του περιφερειακού διευθυντή Εκπαίδευσης, των διευθυντών Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, του αντιδημάρχου Πολιτισμού και εκπροσώπων του Στρατού και της Εκκλησίας.

 

Τα αποτελέσματα

Πιάνο

Βραβεία: Ανδρονίκου Ευαγγελία (Δ.Σ. Παππάδου), Ιωσηφέλλης Φώτιος (Δ.Σ. Μήθυμνας), Κρέκος Αμάντα (Δ.Σ. Λουτρόπολης Θερμής), Φώτη Χριστιάννα (1ο Δ.Σ. Μυτιλήνης).

Διακρίσεις: Βαγιωνάς Δημήτριος-Μιχαήλ (15ο Δ.Σ. Μυτιλήνης), Βασλά Μαρία (Δ.Σ. Αγιάσου), Δημακοπούλου Αριάδνη (Δ.Σ. Ερεσού).

 

Αρμόνιο

Βραβεία: Δεμερτζίδη Μυρσίνη (Δ.Σ. Ερεσού), Σεβαστέλλη Μυρσίνη (Δ.Σ. Πολιχνίτου).

Διακρίσεις: Κοτσίνι Αμαλία (Δ.Σ. Ερεσού), Λέκα Κλέα (Δ.Σ. Ερεσού).

 

Κιθάρα

Βραβεία: Ζερβός Γιώργος, Δημοτικό Σχολείο Παμφίλων, Χατζέλλης Παναγιώτης, 1ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης, Σαββαδέλλης Δημήτρης, Δημοτικό Σχολείο Πολιχνίτου, Κωστομοίρης Ευστράτιος, Δημοτικό Σχολείο Πολιχνίτου.

Ειδική Διάκριση: Ζαχαριάδη Αικατερίνη, 2ο Δημοτικό Σχολείο Μυτιλήνης.

 

Κρουστά

Διακρίσεις: Αμπουλός Βασίλειος (Δ.Σ. Αγιάσου), Κεφαλά Βασιλική (Δ.Σ. Αγιάσου).

 

Μπουζούκι

Βραβεία: Αρβανίτης Κωνσταντίνος (Δ.Σ. Σκαλοχωρίου), Μαντζουράνης Αντώνιος (Δ.Σ. Μανταμάδου), Τηλεμάχου Γεώργιος (Δ.Σ. Κάτω Τρίτους).

Διακρίσεις: Αψόκαρδος Μιχαήλ (Δ.Σ. Μανταμάδου), Δελλής Γεώργιος (Δ.Σ. Πολιχνίτου), Κάλφας Ηλίας (1ο Δ.Σ. Μυτιλήνης), Μπατζάκη Μυρσίνη (Δ.Σ. Βρίσας).

 

Ούτι

Βραβείο: Χατζέλλης Παναγιώτης (1ο Δ.Σ. Μυτιλήνης).

 

Τζουράς

Βραβείο: Στυλιανός Νικόλαος (Δ.Σ. Καλλονής).

 

Σαντούρι

Βραβείο: Τριανταφύλλου Ιωάννης (Δ.Σ. Βρίσας).

 

Τραγούδι

Βραβεία: Γεραγωτέλλη Ειρήνη (15ο Δ.Σ. Μυτιλήνης), Πανσεληνάς Στυλιανός (5ο Δ.Σ. Μυτιλήνης), Τζιμή Μαρία-Ταξιαρχούλα (Δ.Σ. Μόριας), Τσαλαβούτη Ιωάννα (Δ.Σ. Ερεσού), Τσεσμετζής Νικόλαος (5ο Δ.Σ. Μυτιλήνης), Χατζέλλης Παναγιώτης (1ο Δ.Σ. Μυτιλήνης).

Διακρίσεις: Καρίπη Δήμητρα (Δ.Σ. Παναγιούδας), Τζωρτζή Αδαμαντία (Δ.Σ. Λουτρόπολης Θερμής), Τσαμουρά Γεωργία (Δ.Σ. Πολιχνίτου).

 

Μουσικά Σύνολα Σύγχρονης Μουσικής

Βραβείο: Μουσικό Σύνολο Δ.Σ. Ερεσού.

Διακρίσεις: Μουσικό Σύνολο Δ.Σ. Δαφίων, Μουσικό Σύνολο 5ου Δ.Σ. Μυτιλήνης.

 

Μουσικά Σύνολα Ελληνικής Παραδοσιακής και Ρεμπέτικης Μουσικής

Βραβεία: Μουσικό Σύνολο Δ.Σ. Μανταμάδου (Μπουζούκια), Μουσικό Σύνολο Δ.Σ. Αγιάσου και Βαρειάς (Σαντούρια), Μουσικό Σύνολο Δ.Σ. Πολιχνίτου (Κιθάρες).

Διακρίσεις: Μουσικό Σύνολο Δ.Σ. Βαρειάς-Δ.Σ Αγιάσου (Τζουράδες), Μουσικό Σύνολο Δ.Σ. Πολιχνίτου (Σαντούρια).

 

 

 

 

FOLLOW US
Copyright © 2017 EmprosNet.gr
Εμπρος Ημερήσια Εφημερίδα Νομού Λέσβου - Καρά Τεπέ - Mυτιλήνη - 81100
Απαγορεύεται η αναπαραγωγή με οποιονδήποτε τρόπο.
Top